Načelnik Lasić sa suradnicima i Konzervatorima obišao UNESCO-om zaštićeni lokalitet sveta Barbara

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić sa suradnicima te predstavnicima Ministarstva kulture obišao je danas lokalitet sveta Barbara, a dogovorene su daljnje smjernice rada vezane za ovaj UNESCO-om zaštićeni lokalitet.

U obilasu su bili i pročelnik Upravnog odjela za opće poslove Općine Konavle Mario Curić, direktor Turističke zajednice Općine Konavle Frano Herendija, pročelnik Upravnog odjela za prostorno uređenje Općine Konavle Miljenko Mikulić, glavni konzervator za arheološku baštinu pri Ministarstvu kulture Zoran Wiewegh, Marta Perkić (Konzervatorski odjel u Dubrovniku), pročelnik Konzervatorskog odjela u Imotskom Ivan Alduk, predstavnik lokalne zajednice Pavo Grmoljez te ravnateljica Muzeja i galerija Konavala Antonia Rusković Radonić.
Nakon obilaska lokalitetea održan je i sastanak na tu temu, a među ostalim razgovaralo se o načinima adekvatnog označavanja lokaliteta sukladno UNESCO-vim smjernicama, pokrenuta je inicijativa za stvaranje povjerenstva za upravljanje lokalitetom , a doogovoreno je kako će se u suradnji s lokalnom zajednicom razmotrit mjesto realizacije interpretacijskog centra.