Napravljeni prvi koraci ka osnivanju konavoske Zaklade za pomoć obiteljima i osobama slabijeg imovnog stanja

Na sjednici Općinskog vijeća prihvaćen je i prijedlog za osnivanje Inicijativnog odbora za osnivanje Zaklade za pomoć obiteljima i osobama slabijeg imovnog stanja.
Načelnik Lasić je uvodno istaknuo kako o ovakvoj Zakladi za potrebite razmišlja već duže vrijeme.
”Moja želja je da ovdje ne bude stranačkog preglasavanja nego da u ovaj Odbor uđu članovi svih stranaka i nezavisnih lista koje su u Vijeću, a kasnije da u Upravi Zaklade budu nestranački predstavnici. Osnivač Zaklade bit će Općina Konavle, a moći će joj se priključiti ostali gospodarski subjekti kao i privatne osobe. Sredstva bi se skupljala putem donacija, a novac bi se dijelio na transparentan način. Želimo ljude potaknuti da što više doniraju u ovu svrhu. Vodilje u ovom projektu su nam Zaklada Blaga djela i obitelj Račić”, rekao je načelnik. U Odbor su izabrani Ljubica Brailo, Jure Magud, Vlaho Mujo, Vlaho Mihatović i Luko Šubašić.