U sklopu projekta „Otvorimo južna vrata Lijepe naše“ održana prva edukacija za odgojitelje DV Konavle

U sklopu Projekta „Otvorimo južna vrata Lijepe naše“ financiranog iz Europskog socijalnog fonda, programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014-2020, koji se provodi u sklopu natječaja „Unaprjeđenje usluga za djecu u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja“, 6.-8. svibnja 2019., održana je prva od planiranih edukacija za odgojitelje DV Konavle, naziva „Od priče do predstave“ – Kazalište sjena (Svijet lutaka d.o.o. Zagreb).

Ciljevi radionice su poticanje na kreiranje i izražavanje uz pomoć kazališnih lutaka raznih vrsta – tipova, na različite načine te promišljanje i stvaranje različitih materijalnih uvjeta u različitim prostorima, koji će kod djece probuditi interes za stvaranje. Kroz tri dana trajanja edukacije, održana je i predstava za djecu i za odgojitelje, sudionike radionice „Priča o kapljici vode“, I. Babić. Odgojitelji su postigli zadane ciljeve edukacije te će dobivena znanja i vještine iskoristiti u vlastitom odgojno – obrazovnom radu.