Načelnik Lasić uputio čestitku povodom Dana neovisnosti Republike Hrvatske

Hrvatska u utorak slavi Dan neovisnosti s uspomenom na 8. listopada 1991. godine kada je Sabor Republike Hrvatske jednoglasno odlučio raskinuti sve državnopravne veze sa SFRJ. Načelnik Općine Konavle Božo Lasić ovom prilikom uputio je čestitku svim Konavokama i Konavljanima.
”Prije 28 godina donesena je odluka koja je stavila ‘točku na i’ na nešto što su hrvatski sinovi i kćeri već mjesecima sanjali – slobodu. Taj formalni trenutak Konavle su dočekale pod agresijom, a samostalnost je bila gorkog okusa i gotovo nedostižna. No nikada se nismo predali, nikada nismo odustali. Jedan je dom i on se ne napušta. Dom se brani svim srcem čak i kada ga nemaš braniti čime, čak i kada se sve čini izgubljeno. Zahvaljujući srčanosti i hrabrosti naših branitelja danas možemo uživati plodove njihove žrtve. To nikada ne smijemo i ne možemo zabraviti.”