Kupalište VK Cavtat se redovito kontrolira, more izvrsne kakvoće

Sva uzorkovanja mora na kupalištu VK Cavtat tijekom mjeseca kolovoza pokazala su kako je more na tom predjelu izvrsne kakvoće.
Nakon kratkotrajnog onečišćenja mora, koje se dogodilo u srpnju zbog kvara na pumpi uzrokovanog velikom količinom nakupljenih masnoća uslijed čega se dio kanalizacije ulio u more, kupalište VK Cavtat je više nego sigurno za kupanje.
More je na kupalištu čisto još od 2. kolovoza, ali su bila potrebna tri uzorka za redom (što su i pokazali uzorci Zavoda za javno zdravstvo Dubrovačko-neretvanske županije od 2., 3., i 4. kolovoza) da bi se kupalište moglo i službeno proglasiti sigurnim.
Općina Konavle zbog sigurnosti kupača redovno prati kvaliteta mora na svim kupalištima u Konavlima.