Stambeno zbrinjavanje stradalnika Domovinskog rata

branitelja i međugeneracijske solidarnosti gospodina Dinka Mikulića,  Ravnateljice Uprave za stanovanje i komunalno gospodarstvo pri Ministarstvu zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva gospođe Borke Borovec, predstavnika Dubrovačko neretvanske županije gospodina Pera Penda, predsjednika Zajednice udruga hrvatskih vojnih invalida Domovinskog rata Dubrovačko neretvanske županije gospodina Vitomira Bajca i predsjednika Udruge HVIDR-a Dubrovnik gospodina Roberta Hausvičke načelnik Općine Konavle gospodin Luka Korda u ime Općine Konavle potpisao je ugovor o darovanju nekretnine u Čilipima površine 1687 m2 u svrhu stambenog zbrinjavanja hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji odnosno izgradnje stanova za iste. Na predmetnom zemljištu planirana  je  izgradnja 30 stambenih jedinica. Predstavnici Ministarstava kao i predstavnici branitelja istakli su posebnu zahvalnost Općini Konavle i načelniku gospodinu Luki Kordi na ustupljenom zemljištu i pomoći oko zbrinjavanja stradalnika Domovinskog rata.