Proslava Dana Općine

i položili vijence njegovi suborci, predstavnici Udruga, Osnovna škola Cavtat, Grad Zagreb i Općina Konavle.  Don Josip Barišić,župnik župe Čilipi predvodio je molitvu, a koncelebriranu svetu misu u kojoj su sudjelovali svi konavoski svećenici, u crkvi Svetog Jurja u Stravči, za poginule branitelje predvodio je dekan konavoskog dekanata don Josip Mazarekić.Monsinjor Ivan Šimić, osvjedočeni prijatelj Konavala, sviranjem i pjevanjem uveličao je ovo euharistijsko slavlje. Poslijepodne u 17, 30 sati u Športskoj dvorani Gruda pod predsjedanjem predsjednika Općinskog vijeća gospodina Boža Martinovića održana je svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Konavle. Svečanoj sjednici, pored vijećnika Općine Konavle nazočili su branitelji,članovi obitelji poginulih branitelja, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, svećenici konavoskog dekanata, župan Dubrovačko neretvanske županije gospodin Nikola Dobroslavić, načelnik susjedne Općine Župe Dubrovačke gospodin Silvije Nardelli, načelnik Policijske uprave Dubrovačko neretvanske gospodin Tonći Glumac, savjetnik ministra turizma gospodin Darko Till, gospodin Miomir Žužul, direktor zagrebačke zračne luke gospodin Tonči Peović, gradonačelnik grada Zagreba gospodin Milan Bandić, predsjednika hrvatsko njemačke skupine u njemačkom parlamentu gospodin Klaus Peter Willch,drugi brojni gosti i stanovnici Konavala. U umjetničkom programu nastupili su glumci Žuža Egreny, Miše Martinović i Hrvoje Sebastian, klapa Cavtajke, učenice i učenici OŠ Cavtat, Dječji vrtić Cavtat, te KUD Stjepan Radić iz Pridvorja. Na prigodnom domjenku učesnike ovog slavlja zabavljala je klapa Čilipi.
Konavoska_zdravica_Custom_2 Dan_opine_Custom_2

Predstava_Custom_2 Luka_Korda_Custom_2