Probijanje trase vodovoda po nepristupačnom terenu

Konavle Luka Korda u Stravči  nakon što je bivša predsjednica Vlade Jadranka Kosor svečano otvorila radove na izgradnji vodovoda za konavoska brda.

Jadranka Kosor odavno je napustila Stravču, ali bageri se nisu ugasili. Podno Vojskoga dola na gotovo nepristupačnom terenu probijaju vodovodnu trasu kojom će voda od vodospreme poteći prema mjestima u Konavoskim brdima.
Kapitalni projekt Općine Konavle vrijedan 9 milijuna kuna trebao bi biti gotovo do proljeća. Iako u Općini, svjesni kako se radovi izvode na gotovo nepristupačnom terenu o rokovima ne žele govoriti, ipak računaju kako će vodovodna trasa u narednim mjesecima izaći na brda. Paralelno s izgradnjom vodovodnog sustava Općina Konavle s oko pola milijuna kuna financirat će radove na proširenju ceste do Stravče i Dube Konavoske.