U Domu kulture na Grudi održan međuopćinski Lidrano 2012.

Župa dubrovačka, Cavtat i Gruda.  Odabrane su po dvije najbolje izvedbe u kategoriji pojedinačnih i skupnih nastupa. Najbolji s međuopćinske smotre tako su ostvarili pravo nastupa na županijskom Lidranu.

U kategoriji pojedinačnih nastupa to su učenika 2. Razreda OŠ Gruda Luka Pulić kojeg je pripremala voditeljica Maja Bušković i učenica 7. Razreda OŠ Cavtat Anđela Topić koju je pripremala voditeljica Anka Jelić – Kovačić.
U kategoriji skupnih nastupa za odlazak na županijsku smotru odabrani su učenici 7. I 8. Razreda OŠ Cavtat s igrokazom Maslina, a koje je vodila Tajana Martić te učenici iz dramske grupe OŠ Župa dubrovačka voditeljice Asje Kursar s igrokazom Ispuni vrijeme dobrotom.
U programu koje su vodile Ivona Gustin i Magdalena Katušić u punoj dvorani Doma kulture na Grudi nastupio je i zbor OŠ Župa dubrovačka uz pratnju tamburaša iz iste škole, violinistice iz OŠ Cavtat Katarina Baule i Nora Miljanić dok je poseban scenski nastup imao Pero Smišljan iz OŠ Gruda.

 

{gallery}lidrano{/gallery}