Pripreme za izgradnju nove zgrade OŠ Cavtat

 

Župan Nikola Dobroslavić i pročelnice za obrazovanje, kulturu i sport te prostorno uređenje, graditeljstvo i zaštitu okoliša Marijeta Hladilo i Nikolina Šišić na radnom su sastanku sa zamjenikom načelnika Općine Konavle Matom Pušićem i ravnateljicom Osnovne škole Cavtat Katom Kukuljicom razgovarali o problematici gradnje novog objekta ove škole.

Naime, na sastanku, kojega je inicirala Županija, razmatralo se iznalaženje najkvalitetnijeg i najbržeg rješenja osiguranja odgovarajućih uvjeta za OŠ Cavtat. Općina Konavle je u Urbanističkom planu uređenja Cavtata predvidjela novu lokaciju škole za koju će u narednom razdoblju pokušati riješiti imovinsko-pravne odnose s privatnim vlasnicima i Agencijom za upravljanje državnom imovinom.

Odmah nakon očitovanja o mogućnostima rješavanja imovinsko-pravnih odnosa Županija će pristupiti projektiranju izgradnje objekta na novoj ili postojećoj lokaciji škole.