Konavljani u Libertasu neće ostati bez posla

nije stigla nikakva službena  obavijest  . Osim toga, Konavle i Uprava Libertasa nikako da se dogovore oko izračuna subvencija. Kako stvari stoje, teško da će Općina Konavle uz 2,5 milijuna kuna uplatiti dodatnih 1,2 milijuna kuna subvencija za linije koje voze kroz Konavle koliko još traži Libertas.

– Žalosno je da ja trebam saznati od Čazmatransa da na liniju Dubrovnik – Močići ulazi i drugi prijevoznik. Netko nas je trebao obavijesti što se događa. Dobra je to vijest za narod jer drugi će prijevoznik staviti nešto jeftiniju kartu i normalno je da će se ljudi voziti. – ističe načelnik Općine Konavle Luka Korda, ali i naglašava kako će jedini gubitnik u toj priči biti Libertas.
– To je strašno za Libertas jer će uz drugog prijevoznika osjetiti gubitke na toj liniji. E, onda će Đuro Deranja od Općine tražit još novca. – smatra Korda, koji i Županiju krivi za stanje u Libertasu.
– Nije u redu da cijeli Grad zna da na liniju Dubrovnik – Močići ulazi drugi prijevoznik, a Županija šuti. Čudno je da ne reagiraju i mirno gledaju kako se uništava tvrtka koja je Dubrovnik spajala sa svim susjednim općinama. Jednom mi je Frano Skokandić kad smo pričali o sportu rekao da Konavle mogu igrati nogomet u Crnoj Gori, pa vidite po tome kolika je briga Županije za ovo područje. – istaknuo je Korda nadodavši kako su ga nedavno posjetili zabrinuti Libertasovi vozači, mahom Konavljani koji strahuju za svoja radna mjesta.
– U Libertasu radi oko 50 Konavljana. Primio sam nedavno dvadesetak zabrinutih šofera koji su počeli sumnjati da i ja želim da se Libertas raspadne. Jasno sam im rekao da će im Općina, ukoliko dođe do cijepanja Libertasa, osigurati autobuse i servisnu radionicu. Sve novce koje smo do sada davali Libertasu dati ćemo njima da formiraju poduzeće. Dobit će i prostore za kancelarije, ali i radnici moraju biti svjesni da moraju radit 8 sati dnevno i zaradit svoju plaću. – rekao je Korda koji je još kazao:
– U dopisu kojega smo poslali Libertasu jasno smo naveli da se preko 70 posto župskih pokaza koristi na konavoskim linijama. Zato tražimo da se taj prihod uračuna u naš. Davamo 2,5 milijuna kuna čistoga novca, plaćamo autobuse i pokaze. Sve nas to u konačnici košta jako puno, ali nemamo s kime razgovarat jer sve se svodi na podmetanja. Nema nikoga tko je u stanju objektivno sagledati stvari. – smatra Korda i najavljuje kako će Općina kupiti dva kombija za prijevoz svojih žitelja.
– Govorio sam Deranji kako nije normalno da u Vitaljinu po dvoje, troje ljudi ide autobus koji može ukrcat 70 putnika, a on je rekao da je to mali trošak. Pa razlika je čistiti kuću od 20 i od 200 kvadrata. Govorio je u nas jedan stari Konavljanin, gluhijem šaptali, ćoravijem namigivali, i stvarno je to tako. Ako se ne dogovorimo od Županije i Libertasa očekujem da nam daju neki otkazni rok prije nego ukinu linije da se mi možemo snaći. – kazao je konavoski načelnik koji je također spomenuo kako su brojni konavoski autoprijevoznici iskazali interes za preuzimanjem Libertasovih linija u Konavlima, među kojima ima i onih koji u svom vlasništvu imaju garaže i servis za autobuse.