9 prosvjednika protiv uklanjanja bora u Cavtatu

koja bi trebala donijeti dodatni sadržaj u sezoni. Za uklanjanje bora Općina Konavle inače ima dozvolu krajobraznog arhitekta i konzervatora. Iako je prosvjed bio zakazan za podne izgleda da Cavtaćani, suprotno tvrdnjama ekologa, i nisu baš toliko uznemireni zbog uklanjanja bora jer novinari su se načekali dok se skupili malobrojni prosvjednici koje je okupila Jele Butijer Gleđ.
– Bor bi se mogao spasiti, ali Općina je gluha na to s izlikom da su krajobrazni arhitekti rekli da je bor bolestan i star i da će ionako s vremenom past i da ga treba uklonit. Evo apeliramo ako se može da se zaštiti od betonizacije Cavtata i da se hortikultura provodi na način da se sadi, a ne da se ruši. – rekla je Jele Butijer Gleđ.
Inače, oko buduće ljetne pozornice koja se popločava kamenom, Općina Konvale, već je pripremila i novo hortikulturno uređenje.