U CAVTATU OTVOREN 6. EPIDAURUS FESTIVAL

. Ove godine festival je započeo programom za najmlađe pa je tako i gledalište ispunio velik broj najmlađih ljubitelja kulture. Sinoćnji program svečano su otvorili članovi zbora Mali raspjevani Dubrovnik s maestrom Đelom Jusićem i baletni ansambl umjetničke škole Luka Sorkočević uz voditeljice Alidu Vukovic i Gousel Gallioulline. Do posljednjeg mjesta ispunjeno gledalište u potpunosti je uživalo u programu koji je za svakoga imao ponešto. Iako ove godine u mjesecu lipnju Epidaurus festival opet je pokazao kako ima svoju publiku koja neprestano prati njegov rast i napredak. Sezona festivala nije mogla početi na bolji način, programom za najmlađe. Uvesti djecu u svijet glazbe i umjetnosti od najranijih dana njihova života izuzetno je važna zadaća ne samo roditelja već i umjetničkih direktora naših festivala, jer umjetnost ne čini samo užitak za naša osjetila već razvija osobnost mladih ljudi i njihovu kreativnost diže do neslućenih granica. Upravo su to prepoznali i Načelnik Općine Konavle Luka Korda, koji je otvorio festival uz nadahnute riječi, te Nikolina Šišić, pročelnica Upravnog odjela za prostorno uređenje i zaštitu okoliša Dubrovačko – neretvanske županije. Alfa i omega ovog projekta, dakako umjetnička direktorica Epidaurusa, svestrana umjetnica, pijanistica Ivana Marija Vidović obratila se brojnoj publici u prepoznatljivom svom filozofskom stilu da je Epidaurus festival mjesto gdje se susreću Univerzum i univerzalnost, te da kultura zasigurno igra jednu od najvažnijih uloga u sveobuhvatnosti svijeta čijeg je čovjek najvažniji i najvitalniji dio a umjetnost ga u tome najviše osvješćuje uvijek iznova.

Započela je ovogodišnja čarolija Epidaurus s programom za najmlađe, a već sutra slijedi još jedna poslastica, Pinocchio u Pridvorju s početkom u 19:30.

Važna obavijest: Za predstavu Pinocchio 11. lipnja u Pridvorju, Epidaurus festival omogučiti će prijevoz na relaciji Dubrovnik – Cavtat – Pridvorje – Cavtat – Dubrovnik s polaskom u 18h s Pila, a s povratkom netom poslije predstave. Dobro nam došli!

 

Opening of the 6th Epidaurus Festival
On the beautiful terrace of Cavtat’s Villa Banac, last night saw the opening of the Sixth Epidaurus Festival. This year the festival has started its’ children’s program, so many of culture’s youngest fans filled the audience. The program was officially opened by the Little Singers of Dubrovnik choir, under maestro Đelo Jusić, together with the ballet company of the Luke Sorkočević School of the Arts, under the direction of Alida Vukovic and Gousel Gallioulline.

Filled to capacity on the beautiful terrace, the audience thoroughly enjoyed the program, with something for everyone. This year taking place in June, the Epidaurus Festival again is met with growth and progress. The Festival season could not have started in a better way than with a program for children. Introducing children to the world of music and art from the earliest days of their lives is extremely important not only for parents but also to the artistic director of the Festival, as art is not only a delight to our senses, but an instrument in the development of the young people and their creativity.

The mayor of Konavle, Luka Korda, and Nikolina Sisic, Head of the Department of Urban Planning and Environmental Protection of Dubrovnik – Neretva County, opened the Festival with words of inspiration. The alpha and omega of this project, of course, artistic director of Epidaurus and a versatile artist, pianist Ivana Marija Vidovic addressed the audience in her distinctive philosophical style, expressing the ways in which the Epidaurus Festival faces the Universe and universality, and touching on the major roles of culture plays in today’s world.
Tomorrow follows another treat for the Festival’s youngest audience members – Pinocchio in Pridvorje, starting at 7:30pm.

Important Announcement: The Epidaurus Festival has organized transportation from Dubrovnik and Cavtat to Pridvorje on June 11th at 6pm, and returning from Privorje to Cavtat and Dubrovnik after the show. All are welcome!

{gallery}slike_epidaurus{/gallery}

VIDEO S OTVARANJA UZIVO: http://youtu.be/ry-9CBBAaaY

Press Epidaurus festival
Translated in English: Sarah Rajtmajer
Foto: Miho Skvrce, Filip Filipović