U kolovozu ostvareno 6 posto više noćenja nego lani

ili 6 posto više nego u istom mjesecu prošle godine. 

Inače, u prvih osam mjeseci u Konavlima je, u odnosu na isto razdoblje prošle godine, zabilježeno 8 postotno povećanje u broju turističkih dolazaka, dok je broj ostvarenih noćenja povećan za 11 posto. Najveći postotak povećanja noćenja, čak 22 posto bilježi privatni smještaj, dok je u hotelima zabilježeno povećanje noćenja od 10 posto.
I dalje najveći udio od 71 posto ukupne realizacije noćenja bilježe hoteli, dok 26 posto otpada na privatni smještaj te 3 posto na autokampove na području Konavala.
Među turistima na području Općine Konavle najbrojniji su oni koji stižu iz Velike Britanije, a koji su u prvih osam mjeseci ove godine ostvarili 93 tisuće noćenja. Slijede ih Francuzi, Rusi, Nijemci, Belgijanci, Norvežani, Šveđani i Španjolci.
U Turističkoj zajednici Općine Konavle nadaju se kako će se pozitivan trend u dolascima i ostvarenom broju noćenja turista nastaviti i u sljedećim mjesecima.