DANI HRVATSKOG TURIZMA 2012.

, koju provode Hrvatska radiotelevizija i Hrvatska gospodarska komora, Cavtat je po treći put nakon 2004. i 2006. godine osvojio ovo prestižno priznanje u kategoriji srednje velikih turističkih odredišta.
Turistički cvijet – kvaliteta za Hrvatsku je priznanje koje se dodjeljuje turističkim mjestima za kvalitetu ukupne turističke ponude mjesta (uređenost mjesta, kvaliteta hotelske i ugostiteljske ponude, kvaliteta i dostupnost turističkih informacija, kulturno zabavna ponuda, raznovrsnost izletničkih programa i dr. ).
– Potvrda ove nagrade su svakako i iznimni turistički rezultati ostvareni u ovoj godini kroz povećanje broja ostvarenih noćenja od 13 posto u odnosu na prošlu godinu. Stoga je ova nagrada priznanje svim zaposlenim u cavtatskom turizmu, kojima i ovim putem čestitamo i zahvaljujemo na njihovom doprinosu na ovom zajedničkom uspjehu. – kazao je predsjednik Turističke zajednice Općine Konavle Frano Herendija.