Načelnik Korda u Cavtatu otkrio bistu dr. Franju Tuđmanu

. Bistu postavljenu na cavtatski trg otkrio je načelnik Općine Konavle Luka Korda.
Bista doktora Franja Tuđmana rad je Zlatka Čulara iz Zagreba. Riječ je o akademskom kiparu kojemu nije slučajno povjerena izrade biste prvog hrvatskog predsjednika. Naime, Zlatko Čular rođen je u Dubrovniku. Njegova majka bila je Konavoka.
– Iznimno sam sretan što će trg na kojemu se provodio dane moga djetinstva krasiti bista doktora Franja Tuđmana. – kazao je Čular.
Prilikom otkrivanja biste kojom Općina Konavle odaje počast prvom hrvatskom predsjedniku Franju Tuđmanu postrojili su se pripadnici Prve brigade Hrvatske vojske Tigrovi, kojima će za izniman doprinos i zasluge u oslobođenju konavoskog područja biti dodijeljena i nagrada Općine Konavle. Svečanosti je nazočio i župan dubrovačko – neretvanski Nikola Dobroslavić. U prigodnom programu nastupila je klapa Ragusa Vecchia te Cavtatske mažoretke i glazba.

{gallery}Tudjman_spomenik{/gallery}