Izgradnja kanalizacijskog sustava na Zvekovici

Općina Konavle iz IPARD programa dobila je 4,4 milijuna kuna bespovratnih novčanih sredstva.
Stavljanjem potpisa na ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava iz programa IPARD MTEKA 301 predstavnici Općine Konavle sredinom studenoga zapravo su se upustili u rješavanje gorućeg problema na Zvekovici. Naime, najbrže rastuće naselje u Konavlima, uskoro će dobiti kvalitetnu kanalizacijsku mrežu koja je preduvjet daljnjem razvoju Zvekovice.
Izgradnjom kanalizacijskog sustava na Zvekovici, znatna sredstva uštedjet će i Općina Konavle, koja je inače za pražnjenje septičkih jama na tom području svake godine iz proračuna izdvajala iznos od 300 tisuća kuna.
Inače, Konavle su prva općina u Dubrovačko – neretvanskoj županiji koja se potpisala ugovor za dobivanje bespovratnih sredstava za izgradnju kanalizacijskog sustava iz IPARD programa.