Općina Konavle stipendira 85 studenata

Općina Konavle će u 2013. godini stipendirati 85 studenata, odnosno 50 studenata slabijeg imovinskog stanja te 35 nadarenih studenata.

Stipendija Općine Konavle za studente slabijeg imovinskog stanja mjesečno iznosi 600 kuna, dok stipendija za nadarene studente iznosi tisuću kuna.
Načelnik Općine Konavle Luka Korda od studenata je zatražio samo da nastave učiti i uredno ispunjavati svoje studentske obveze.
– Ovo nisu neka velika sredstva, ali svaka kap gasi žeđ. Vi prema Općini nemate nikakvu materijalnu obvezu, ali imate moralnu obveze da nastavite učiti i budete odgovorni kako biste očuvali zemlju za koju su naši djedovi i očevi davali živote. Imate odgovornost da ovoj zemlji s vama u pravo krene jer s nama izgleda nije. – kazao je Luka Korda obraćajući se studentima s područja Općine Konavle.