I u Konavlima u krug!

Radovi bi trebali početi već krajem ovog tjedna pa bi u Konavlima sredinom kolovoza trebao profunkcionirati i prvi kružni tok. Ujedno će kružni tok biti osvjetljen i novom javnom rasvjetom koja će biti postavljena na tom području kako bi se osigurala i maksimalna sigurnost.
– Izgradnji kružnog toka se pristupa radi povećanja sigurnosti prometovanja na raskrižju dvije prometnice. Novo rješenje će pojednostavniti promet na županijskim cestama 6241 i 6266, odnosno cesta Gruda – Dubravka i ceste koja sa raskrižja na Ljutoj vodi prema Konavoskim Dvorima i dalje prema selima u Konavoskom polju. – kazao je glavni inženjer na gradilištu Mario Šilje.

I u Konavlima u krug!

Konavle bi kroz iduća tri mjeseca trebale dobiti i svoj prvi kružni tok! Naime, prema projektu „Izvanredno održavanje i rekonstrukcija raskrižja županijskih cesta ŽC6241 i ŽC6266“, na raskrižju dvaju prometnica u naselju Ljuta izgradit će se kružni tok.

Izvođač radova vrijednih 560 tiuća kuna su Dubrovnik ceste, a rok izvedbe je 90 dana.

Radovi bi trebali početi već krajem ovog tjedna pa bi u Konavlima sredinom kolovoza trebao profunkcionirati i prvi kružni tok. Ujedno će kružni tok biti osvjetljen i novom javnom rasvjetom koja će biti postavljena na tom području kako bi se osigurala i maksimalna sigurnost.

– Izgradnji kružnog toka se pristupa radi povećanja sigurnosti prometovanja na raskrižju dvije prometnice. Novo rješenje će pojednostavniti promet na županijskim cestama 6241 i 6266, odnosno cesta Gruda – Dubravka i ceste koja sa raskrižja na Ljutoj vodi prema Konavoskim Dvorima i dalje prema selima u Konavoskom polju. – kazao je glavni inženjer na gradilištu Mario Šilje.