Otkriven spomenik generalu Janku Bobetku

– Ova bista je trajni podsjetnik da ono što se dogodilo tijekom Domovinskog rata ne smijemo nikad zaboraviti.- kazao je u prigodi načelnik Općine Konavle luka Korda.

S njim se složio i umirovljeni general Damir Krtsičević, naglasivši kako general janko Bobetko nije samo zaslužan za oslobađanje južnog bojišta već je upravo on postavio liniju zapovjedništva i stegu među brigadama koje su obranile južno bojište.
– Ova bista je podsjetnik na 1991. i 1992. godinu kada smo se odazvali zovu domovine i goloruki se othrvali neprijatelju koji nam je htio oduzeti slobodu i jezik. – istaknuo je Krsitčević.

Nakon otkrivanja biste generalu Janku Bobetku nazočnima se obratio i zapovjednik obrane Grada Dubrovnika general Nojko Marinović. On je kazao kako netom otkrivena bista nije samo spomenik generalu Bobetku već i svim braniteljim akoji su položili živote u obrani dubrovačkog područja.

– Povjesničari pišu povijest po diktatu pobjednika, a neki sinovi Hrvatskog roda povijest su pisali svojim djelima.- istaknuo je general Marinović, naglasivši kako je Janko Bobetko bio iznimno vezan za Dubrovnik i Konavle jer je na tom području radio 60-tih godina.

{rokbox album=|bobetko|}images/stories/bobetko1.jpg{/rokbox}  {rokbox album=|bobetko|}images/stories/bobetko2.jpg{/rokbox}  {rokbox album=|bobetko|}images/stories/bobetko3.jpg{/rokbox}