Konavle Grad Dubrovnik i Župa dubrovačka dogovorit će se oko Libertasovih linija

i prilagodbom cijene karata, a sve s ciljem ušteda na broju prijeđenih kilometara.

– Predstavnici Općina Župa dubrovačka i Konavle prije konačnog dogovora će još jednom detaljno izvršiti analizu pojedinih linija. Neke će se linije morati korigirati. Tek treba vidjeti je li potrebno da određeni autobus povezuje neko mjesto u Konavlima s Gradom, recimo pet puta dnevno ili je dovoljno da to bude četiri puta. – kazao je Raguž.

S ciljem postizanja ušteda i održivosti prometovanja Libertasovih linija moguća je i korekcija cijena voznih karata.
– Općine su te koje trebaju iz analiza, koje će napraviti, utvrditi hoće li biti potrebno povećavati cijene karata jer Libertas, da bi vozio dalje tim područjima, mora ostati barem na pozitivnoj nuli.- rekao je Raguž.

Na tragu nedavne izjave gradonačelnika Andra Vlahušića, Raguž je istaknuo kako će određene linije subvencijama pomoći i Grad Dubrovnik.

– Grad će se prema općinama ponašati materinski, što znači da smo im spremni pomoći. – zaključio je zamjenik gradonačelnika Željko Raguž.