U prepunom Domu na Grudi osnovano Hrvatsko katoličko dobrotvorno društvo Konavle

Poseban cilj osnivanja društva je povezivanje Hrvata Bosne i Hercegovine i Konavala i unapređenje odnosa te pomaganju siromašnih, bolesnih i školovanje studenata.
Govor je održao i načelnik Općine Konavle Luka Korda, koji je bio uistinu oduševljen osnivanjem koje je popratio riječima da “ovako nije bio sretan od 1990. godine kad smo osnivali Općinu Dubrovnik.”
Skupštini su nazočili i predsjednik HKDD Sarajevo don Ante Jelić, dožupan Davorko Obuljen i župnici don Ivan Šimić i fra Marijo Škrtić.
Posebno raduje što je odaziv bio viši od očekivanog, a lijepo je bilo vidjeti velik broj mladih koji će nastaviti s humanitarnim radom.

Druženje se nastavilo do uz prigodni domjenak i dobru glazbu.