Nikada više djece u konavoskim vrtićima

(njih 215) upisano u Djelji vrtić i jaslice Cavtat (Cavtat i Marijin dom). U Dječjem vrtiću Čilipi (Katićan i Frano Supilo) 77-ero djece pohađa predškolski odgoj, dok ih 129-ero pohađa Dječji vrtić i jaslice Gruda (Gruda, Gruda 1 i Pridvorje).
O djeci paze ukupno 64 zaposlenika (odgajatelji, pedagog, zdrastvena voditeljica, logoped, osobni asistenti…), a na stručnom osposobljvanju su i dva odgajatelja, kojima bi se uskoro trebala pridružiti i još tri odgajatelja, pedagog i psiholog.
Međutim, tu se ne misli stati. U skoroj budućnosti provest će se adaptacija vrtića na Grudi, te izgradnja novog vrtića (kao i Osnovne škole) u Cavtatu. Za adaptaciju, odnosno izgradnju kata na vrtiću na Grudi, Općina Konavle se s projektnom dokumentacijom već prijavila na poziv MZOS-a, dok se za izgradnju novog vrtića u Cavtatu trenutno izrađuje projektna dokumentacija kako bi se izgradnja mogla financirati sredstvima iz Europskih fnodova.

Dječji vrtići Cavtat
{gallery}stories/Vrtici2015/Cavtat{/gallery}

Dječji vrtići Čilipi
{gallery}stories/Vrtici2015/Cilipi{/gallery}

Dječji vrtići Gruda
{gallery}stories/Vrtici2015/Gruda{/gallery}