OŠ Cavtat pobjednica županijske Vjeronaučne olimpijade

Pobjedničku ekipu čine učenici Nikoleta Rodić, Antonija Zorić, Robert Senjo i Lucija Hartman, a mentorica je vjeroučiteljica Katarina Radonić.

Drugo mjesto osvojili su učenici OŠ Župe Dubrovačka Nikolina Kisić, Marija Kitin, Lena Galjuf i Luka Lonac s mentoricom s. Bosiljkom Grubeša, a treće učenici OŠ Petra Kanavelića – Korčula Petar Šegedin, Iva Fabris, Anđelo – Grgo Fabris i Lucija Vidajić s mentoricom s. Anitom Sušić.

Osim njih, natjecali su se i učenici OŠ Vela Luka (mentorica s. Tješimira Bešlić), OŠ Mokošica (mentorice Lucija Miletić i Ana Matić), OŠ Ivana Gundulića (mentorica Tatjana Violić), OŠ Slano (mentor Josip Kačunić), OŠ Lapad (mentorica Jelica Gjenero), OŠ Gruda (mentori Hrvoje Vuica i Danijel Holeš), OŠ Orebić (mentorica Anita Vidović – Vranješ) i OŠ Antuna Masle Orašac (mentor Krunoslav Batinić).

U poznavanju teme koja obiluje povijesnim podacima s konkretnom aktualizacijom u sadašnjem trenutku „Drugi vatikanski sabor” natjecale su se četveročlane ekipe koje su pobijedila na školskim natjecanjima.

Njihovo znanje i vještine ocjenjivalo je povjerenstvo u sastavu: predsjednica Romana Alemani – Đuka i članovi Krešimir Marković i Željana Lučić. Članica državnog povjerenstva bila je vjeroučiteljica Simona Gavrić.

Natjecanje organiziraju Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Agencija za odgoj i obrazovanje, Nacionalni katehetski ured HBK i Glas Koncila. Pobjednička ekipa predstavljat će Dubrovačku biskupiju na državnom natjecanju.

Prije samog natjecanja svi natjecatelji s profesorima okupili su se sjemenišnoj kapelici gdje su ih pozdravili tajnik Katehetskog ureda Dubrovačke biskupije mr. don Marinko Šljivić i predstojnik istog ureda mr. don Josip Mazarekić, a dubrovački biskup mons. Mate Uzinić je predvodio kratku molitvu te im se obratio ohrabrujućim i poticajnim riječima.