Vatrogasna vježba na Grudi

Osim obuke djece za pravilno postupanje u slučaju nastanka požara ili eksplozije i provedbe samoevakuacije vježba Gruda 2015. poslužila je i za dodatno osposobljavanje pripadnika vatrogasnih postrojbi u gašenju požara i evakuaciji ozlijeđenih osoba.
Vježba je održana u sklopu projekta HOLISTIC čiji je sastavni dio organizacija događaja kojima se podiže razina svjesti o prevenciji požara stanovnika različitih dobnih skupina pa tako i djece osnovnoškolske dobi.
Projekt HOLISTIC, koji se osim u Hrvatskoj, provodi u Italiji, Sloveniji, Bosni i Hercegovini, Srbiji, Crnoj Gori, Albaniji i Grčkoj, u 85 postotnom iznosu se kroz program prekogranične suradnje IPA ADRIATIC, sufinancira sredstvima Europske unije. Vrijedan je oko 9 milijuna i 300 tisuća eura, od čega za aktivnosti u Dubrovačko-neretvanskoj županiji osigurano oko 400 tisuća eura.
U vatrogasnoj vježbi Gruda 2015 sudjelovala 23 vatrogasca, 3 medicinska tehničara, 6 vozila te šezdesetak učenika Osnovne škole Gruda.

gruda2

gruda3

gruda5