Održana 14. sjednica Općinskog vijeća

na sjednici je bilo riječi o polugodišnjem izvješću rada općinskog načelnika, izvršenju proračuna, dodjeli javnih priznanja povodom Dana Općine Konavle te strateškom partnerstvu Općine i OTP Banke prilikom gradnje novog sjedišta Općine u Cavtatu.

Izlaganjem u sklopu prve točke, općinski načelnik Luka Korda upozorio je na činjenicu da su neki dijelovi Konavala siromašniji od drugih, da Općina čini sve kako bi pomogla i poboljšala uvjete života ali trebalo bi učiniti i puno više. 

Izvještaj o izvršenju proračuna otkrio je kako su u prvih šest mjeseci ove godine prihodi bili viši od rashoda, s tim da se pokrio i manjak od prošle godine. No, u usporedbi s istim razdobljem prošle godine, prihodi su znatno smanjeni i to ponajviše zbog ukidanja povlastice posebne državne skrbi. 

Poznati su i laureati javnih priznanja koje će Općina Konavle dodijeliti povodom Dana Općine 21. listopada, a to su general Mladen Markač, znanstvenik i političar Davorin Rudlof te MNK Jadran Ljuta.