Održana 15. sjednica Općinskog vijeća

Kao i na početku svake sjednice, prvo su na redu bila vijećnička pitanja. Jedno od zanimljivijih bilo je pitanje vijećnika Karamana, koji se  između ostalog, osvrnuo na kontejnere za komunalni otpad, smatrajući kako oni nisu na primjerenim mjestima pa narušavaju ljepotu Konavala i neukusno izgledaju. Direktor Konavoskog komunalnog poduzeća, Marko Glavić, objasnio mu je kako se kontejneri postavljaju isključivo na osnovu konzultacija s mjesnim odborima, a problem predstavlja privatno vlasništvo i vlasnici koji ne žele kontejnere u svom dvorištu, ali niti predaleko od njega. 

Što se tiče dnevnog reda, sve točke su jednoglasno usvojene. Prihvaćen je prijedlog proračuna Općine Konavle za 2016. godinu, kao i prijedlozi raznih socijalnih, zdravstvenih, kulturnih i ostalih programa. Vijećnici su posebno pozdravili jednu veliku promjenu u odnosu na prošlu godinu i proračun, a to su sredstva izdvojena za sufinanciranje javnih potreba u sportu. Putem Zajednice športova Općine Konavle, sufinancirat će se sportske udruge s područja Općine iz sportskih grana aktivnih sportaša svih dobnih skupina, kroz stručni rad i organiziranje natjecanja.