Mladi Crvenog križa Dubrovnik konavoskim osnovnoškolcima održali edukativnu akciju iz pružanja prve pomoći

ukazivanja na važnost poznavanja i poticanja učenika na svladavanje znanja i vještina iz pružanja prve pomoći.
“Prva pomoć je skup radnji kojima se pomaže ozlijeđenoj ili iznenada oboljeloj osobi na mjestu događaja, prije dolaska hitne medicinske službe, ili drugih kvalificiranih zdravstvenih djelatnika. Pruža je osoba koja se zatekne na mjestu nesreće. O poznavanju postupaka prve pomoći ovisi daljnji tijek spašavanja, osiguravanja brze intervencije hitnih službi i u konačnici uspješnost spašavanja. Primjena postupaka prve pomoći početak je pomaganja i zbrinjavanja ozlijeđene ili naglo oboljele osobe. Primjenjuje se s ciljem spašavanja života, sprečavanja nastanka komplikacija i invalidnosti te skraćivanja trajanja liječenja i oporavka”, ističu iz Gradskog društva Crvenog križa Dubrovnik i pozivaju sve zainteresirane da se, ukoliko žele, za edukaciju iz pružanja prve pomoći, jave u dubrovački Crveni križ.

prva pomoc4
prva pomoc3