U konavoskom Domu za starije i nemoćne osobe bit će 35 zaposlenika

No, vijećnik HNS-a Jozo Koprivica imao je prigovor na broj zaposlenih.

– Primijetio sam u prijedlogu da bi Dom trebao imati 47 zaposlenika. Vjerojatno je to tako, to je specifična ustanova, vjerojatno ih toliko i treba, ali ako ostanu cijene Doma koje smo usvojili i tamo se zaposli 47 osoba, Dom iz vlastitih prihoda neće moći pokriti ni plaće zaposlenika. Mislim da će svake godine Općina Konavle trebati dotirati tu ustanovu, a mislim da to ne bi trebalo. – rekao je Koprivica.

Privremena ravnateljica Doma za starije i nemoćne osobe Konavle Luce Pušić odgovorila je Koprivici kako će u Domu biti zaposleno znatno manje osoba nego što to predviđa Pravilnik o unutarnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta.

– Maksimalan broj djelatnika prema Pravilniku je 47, ali mi ćemo ih zaposliti znatno manje. Dom će imati 35 zaposlenih i oni će biti dovoljni za obavljanje svih djelatnosti u ustanovi. – odgovorila je Pušić.