Ministar Orepić na Prevlaci s načelnikom Kordom pričao o otvaranju pomorskog graničnog prijelaza

civilima brani prolaz. Ministar Orepić je tom prigodom istaknuo kako je na Prevlaku došao kako bi se uvjerio da je to područje na kojem je moguće otvoriti pomorski granični prijelaz.

– Oživjela je ideja da se ovdje otvori pomorski granični prijelaz, za početak sezonski, a moguće je i stalni. Došao sam vidjeti pristan i prostor i vidim da su očekivanja za realizaciju takve ideje opravdana i to je glavni razlog mog posjeta dubrovačkom području. – rekao je Orepić.
Istaknuo je kako nema razloga da prostor na Prevlaci stoji i dalje zatvoren i neiskorišten.
– Nema smisla da ovaj prostor bespredmetno leži. Mislim da ga treba oživjeti. Otvaranjem pomorskog graničnog prijelaza na Prevlaci napravili bismo duplu korist. Ne samo da bi se rasteretio Cavtat, već bi se na neki način vratio život na ovo područje jer bi se uz otvaranje pomorskog graničnog prijelaza vezali i neki drugi sadržaji. – kazao je Orepić.
Ministar je ocijenio kako je zadovoljan radom službenika PU dubrovačko-neretvanske.
– Bit ću optimističan i reći da na jugu nema toliko problema. Za sigurnosnu situaciju na ovom području mogu izreći same pohvale i očito je da u PU dubrovačko-neretvanskoj svoj posao obrađuju vrlo dobro. – istaknuo je.

Inače, Orepić je prigodom obilaska Prevlake kazao kako je lijep osjećaj vratiti se doma.
– Moje Konavle su isto kao i moje Ploče, roditelji su mi s konavoskih brda, a odrastao sam u Pločama, tako da sam i u Pločama i u Konavlima doma. – kazao je Orepić.

Ocijenivši suradnju s PU dubrovačko-neretvanskom izrazito dobrom, načelnik Općine Konavle Luka Korda, istaknuo je kako bi otvaranje pomorskog graničnog prijelaza na Prevlaci, ali i realizacija nekih drugih sadržaja, potakla razvoj konavoskog kraja te uvelike utjecala na normalizaciju odnosa s općinom Herceg Novi i susjednoj Crnoj Gori.

– Postoji jedna izvrsna koordinacija između načelnika PU dubrovačko-neretvanske i njegova zamjenika i Općine Konavle. Dolaskom našeg ministra Konavljanina, jer ja mu Ploče kao njegov zavičaj ne priznam, mislim da ćemo još više unaprijediti suradnju i ako Bog da ovdje ćemo otvoriti pomorski granični prijelaz. Kad dolaze turisti s Otranta ne smiju se ovdje zaustavljati nego moraju ići u Cavtat jer je tamo policija i carina. Ako se otvori carina neki bi turisti možda ovdje i ostali. Ministar Orepić je izrazio spremnost pomoći. Rekao je da će ovdje doći i predsjednik Vlade i ministar turizma, da vide prostor i uvjere se kako se ovdje može izvanredno raditi i posolovati. – kazao je načelnik Općine Konavle Luka Korda.

– Mi smo i prije, dok je bio ministar turizma Rajko Ostojić, koji je obišao Prevlaku, razgovarali o mogućnosti otvaranja autokampa. Ljudi u Konavlima bi itekako imali korist kad bi se Prevlaka stavila u funkciju. Tu je i Općina Herceg Novi. Nije više rat, više ne pucamo jedni na druge, nego moramo surađivati. Susjedi moramo biti, prijatelji ne moramo, ali ljudi se zbliže kad imaju zajednički interes. – kazao je Korda.

{gallery}stories/Orepic-na-Prevlaci{/gallery}