Luce Pušić: Dom za starije na Grudi bit će otvoren za mjesec dana

. Istaknula je kako su raspisani javni natječaji za ponunjavanje radnih mjesta u Domu kojem predstoji otvorenje.

– U tijeku je kadroviranje djelatnika. Natječaj za zapošljavanje je raspisan sredinom travnja i odnosi se socijalne radnike, medicinske sestre i njegovateljice, spremačice i djelatnike u administraciji. S Ciljem da što prije krenemo s radom bila nam je namjera za usluge pripremanja i serviranja hranje, kao i usluge pranja, angažirati privatne tvrtke, i to maksimalno na razdoblje od godinu dana. – rekla je Pušić.

– Prikupljali smo stručna mišljenja za raspisivanje takvog natječaja. Kad je trebalo pripremiti i plasirati natječajnu dokumentaciju, naišli smo na problem i na kraju smo od takvog natječaja odustali. Naime, jučer se sastalo Upravo vijeće koje je donijelo odluku da se ne ide u raspisivanje natječaja, već da usluge pripremanja i serviranja hrane radi u domu. Pripremili smo natječaj za djelatnike koji su nam potrebni i on će biti objavljen idući tjedan. Dakle, za mjesec dana će dom konačno otvoren. – rekla je Pušić.