Marko Glavić: Prijedlog zakona spajanja vodovoda nije bio dobro pripremljen

. Unatoč povećanju rashoda, posebice zbog nešto veće potrošnje električne energije te investiranju u sustav za pojačano održavanje kao i u sustav daljinskog nadzora upravljanja u 2015. godini poslovalo je pozitivno.

Vijećnika HDZ-a Juraja Maguda zanimalo je kako napreduje proces spajanja vodovoda u Dubrovačko-neretvanskoj županiji.

– Dokud se došlo s procesom spajanja vodovoda u našoj županiji.- pitao je direktora Konavoskog komunalnog društva Marka Glavića vijećnik HDZ-a Juraj Magud.

Glavić je Magudu odgovorio kako do konkretnog spajanja vodovodnih društava još nije došlo.
– Okrupnjivanje vodovoda bio je prijedlog prošle Vlade. O toj se mogućnosti raspravljalo samo na grupaciji vodovoda. Hrvatska je bila podijeljena na 21 uslužno područje, a mi smo u uslužnom području s Vodovodom Dubrovnik. No, taj prijedlog zakona nije bio dobro pripremljen i nije ušao u saborsku proceduru. Sad je došla nova Vlada i taj je proces stao, tako da nemam novih informacija razmišlja li se više o okrupnjivanju vodovoda. Uslužna područja formirana su prema količini potrošene vode. – rekao je Glavić.