Općina Konavle dobila maksimalan broj bodova za transparentnost proračuna

Kako se navodi u njihovom dopisu, istraživanjem je obuhvaćeno svih 576 lokalnih proračuna u RH, a cilj je bio utvrditi količinu i pravovremenost objavljenih dokumenata, te kvalitetu službenih internetskih stranica lokalnih jedinica.
Otvorenost je mjerena brojem objavljenih proračunskih dokumenta na službenim internetskim stranicama u razdoblju od studenog 2016. do ožujka 2017.godine, a riječ je o sljedećim dokumentima: godišnje izvršenje proračuna za 2015. godinu, polugodišnje izvršenje proračuna za 2016. godinu, prijedlog proračuna za 2017. godinu., izglasani proračun za 2017. godinu i proračun za građane u 2017. godini.
Razina otvorenosti kretala se na ljestvici od nula do pet, a Općina Konavle dobila je maksimalan broj bodova.

Priznanje možete pronaći OVDJE.