Ministar Božinović u pratnji načelnika Lasića obišao požarište u selu Bani

U obilasku su bili i zamjenik načelnika Općine Konavle Ivo Radonić, te Dragan Lozančić, ravnatelj Državne uprave za zaštitu i spašavanje, Tonći Radibratović, načelnik PU Dubrovačko-neretvanske, Slavko Tucaković, glavni vatrogasni zapovjednik, Ivo Franušić, predsjednik VZ Dubrovačko – neretvanske županije, te Stjepan Simović, županijski vatrogasni zapovjednik Dubrovačko – neretvanske županije.

Delegacija je prvo obišla prostorije JVP Konavle na Grudi, nakon čega se išlo u selo Bani, potom na granični prijelaz Karasovići, a potom i u prostorije Državne vatrogasne intervencijske postrojbe.

Među ostalim bilo je riječi o mjerama protupožarne zaštite, ali i projektu novog vatrogasnog doma za kojeg je spremna dokumentacija, a financiranje bi trebalo biti iz fondova EU.

{gallery}N_SVE/obilazak_bozinovic{/gallery}