U pripremi moderni projekt za Arheološki muzej u Pridvorju

Općina Konavle bi do 2019 godine u sklopu Arheološkog muzeja trebala dobiti posebnu atrakciju kojom bi posjetitelji mogli ‘uroniti’ u morske dubine do arheoloških nalazišta pod morem. Naime, na nedavnom sastanku predstavnika DUNEA-e, zamjenika načelnika Općine Konavle Iva Radonića, ravnateljice Ustanove u kulturi Muzeji i galerije Konavala Antonije Rusković Radonić, direktora Turističke zajednice Konavle Frana Herendije i vlasnika Ronilačkog centra Epidaurum Borisa Obradovića, dogovoren je zanimljiv projekt koji se radi u suradnji s Italijom i Grčkom.
Podvona arheološka nalazišta u Cavtatu, talijanska nalazišta Baiae i Capo Rizuto, te Podvodni muzeji na Sporadima u Grčkoj su dogovorili suradnju prema kojoj će se prvo posebnim kamerama snimiti podvodna arheološka nalazišta nakon čega će se u Arheološkom muzeju zahvaljujući Virutal diving systemu, 3D vizualizaciji, 360 stupnjeva videoplayeru, 3D monitorima i interaktivnim touch screenovima omogućiti svim posjetiteljima muzeja da iz sigurnosti prostorije ‘urone’ u morske dubine i interaktivno pregledavaju bogato podvodno arheološko nalazište u blizini Cavtata.
Ovom atrakcijom u Arheološkom muzeju u Pridvorju, čije se otvaranje očekuje uskoro, dodano će se proširiti turistička ponuda našeg kraja.