Američki investitor zainteresiran za izgradnju vjetroparka u Konavlima

gospodin Teodor Pecotić, voditelj projekta 29. srpnja 2011. g. u zgradi Općine Konavle u Cavtatu prezentirali su projekt vjetro parka u Konavlima. Namjera investitora je izgradnja vjetro parka na konavoskim brdima snage 120 MW. Početku izgradnje prethodi usuglašavanje snage – kvote vjetro parka s Ministarstvom gospodarstva i izrada studije utjecaja na okoliš, a nakon ishođenja potrebite dokumentacije vjetropark bi bio izgrađen u roku od 9-10 mjeseci. Luka Korda, načelnik općine Konavle podržao je ovaj projekt poglavito jer je vjetropark uvršten u prostorno plansku dokumentaciju i istaknuo da će u dogovoru s županom Nikolom Dobroslavićem inicirati sastanak u Vladi. Prezentaciji je nazočio i Karlo Gjurašić, državni tajnik u Ministarstvu regionalnog razvoja, šumarstva i vodnog gospodarstva. Tvrtka Canon Power Group do sada je investirala u Meksiku za vjetroparkove u vrijednosti 2,5 milijardi dolara.