Zamjenik načelnika Radonić: Suradnja plave i zelene Hrvatske je neophodna, Pudarina izvrstan primjer

Delegacija iz Općine Konavle predvođena zamjenikom načelnika Općine Konavle Ivom Radonićem, uz zamjenicu predsjednika Općinskog vijeća Općine Konavle Luciju Miljanić Macan, Vlaha Muja, tajnika udruge Agroturizam Konavle i općinskog vijećnika , Luka Glavinje, proizvođača maslinovog ulja, Adriana Kostopeča, Nika Đana, Mirjane Marinović i Lucije Marinović predstavili su u nedjelju našu gastronomsku ponudu na manifestaciji “Pudarina” u etnoselu Gajić.
”Takve manifestacije su izvrstan način suradnje ruralnih područja plave i zelene Hrvatske kao što su Slavonija, Baranja i Konavle sa svrhom njihova očuvanja i razvijanja kao odlučnih turističkih destinacija koje njeguju tradiciju, običaje i autohtonu gastronomiju kao najvažnije smjernice održivog razvoja”, rekao je Radonić.
Naša delegacija posjetila je prije ove manifestacije Grad Belišće gdje su ih dočekali voditeljica Turističke zajednice grada Belišća Janja Čeliković, predsjednik Gradskog vijeća grada Belišća Dario Fletko i djelatnica Centra za kulturu Sigmund Romberg Tea Kozina, a obišli su i brojne OPG-ove te kušali tradicionalne proizvode poput nadaleko poznatog kulena i kozjeg sira.