“Vilin ples” Petra Crvika je najbolje crno vino

Na međunarodnoj manifestaciji Sabatina 2017. koja se pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović održavala u Primoštenu konavoska vina Crvik proglašena su najboljima u kategoriji crnih suhih i polusuhih vina.

Veliki pehar i šampionsku nagradu za crna suha i polusuha vina pripalo je tako vinu VILIN PLES CUVÉE 2015.; VINOGRADARSTVO I VINARSTVO CRVIK d.o.o. Komaji.
U ime Općine Konavle čestitamo našem vinaru.

Sabatina je međunarodna manifestacija koja se održava od 1991. kada su korčulanski vinar, djelatnici Dalmacijavina i Zadružnog saveza Dalmacije povodom završetaka berbe grožđa organizirali druženje. Kao najstarija vinogradarska vinogradarsko-vinarska manifestacija u Hrvatskoj, danas Sabatina ima sajamski, edukatvini, turistički i kulturološki karakter. Svake godine održava se u drugoj dalmatinskoj županiji i gradu. Ovogodišnje izdanje održalo se u Primoštenu od 2. do 5. studenoga.