Obavijest o pravilima odlaganja krupnog otpada

Temeljem Zakona o održivom gospodarenju otpadom (NN 94/13) i Uredbe Vlade RH od 25.05.2017.g. zabranjuje se svako daljnje odlaganje krupnog otpada na javnim površinama i pored kontejnera za otpad, a Općina Konavle će sukladno tome uskoro krenuti u uklanjanje postojećih kontejnera za krupni otpad.

Dozvoljeno je odlaganje isključivo na prostoru budućeg reciklažnog dvorišta u Popovićima, svaki dan (osim nedjelje) od 6 do 16 sati, a subotom od 6 do 11 sati, uz javljanje dežurnom djelatniku na nadzornom mjestu.
Protiv prekršitelja biti će poduzete zakonske mjere i novčane kazne.
Napomena: Svaki korisnik koji nakon stupanja na snagu Odluke o javnoj usluzi, sklopi ugovor s davateljem usluga, imat će mogućnost besplatnog odvoza maksimalno pet metara kubičnih krupnog otpada s kućnog praga jedanput godišnje, kao i mogućnost osobnog dovoza krupnog otpada po potrebi na prostor budućeg reciklažnog dvorišta; pored navedenog, jedan tjedan u proljeće i jesen bit će organizirano sakupljanje krupnog otpada po određenim mjestima u Konavlima
Čistoća i zelenilo Konavle d.o.o.