Zamjenik Radonić s mještanima Vitaljine i predstavnicima Ministarstva dogovorio rješenje za novi granični prijelaz

Predstavnici ministarstva financija Republike Hrvatske posjetili su danas sa zamjenikom načelnika Općine Konavle Ivom Radonićem te predstavnicima Mjesnog odbora Vitaljina, kao i mještanima Vitaljine, prostor budućeg graničnog prijelaza, a tom prilikom je s mještanima Vitaljine dogovorena trasa nove ceste kojom bi vlasnici parcela, koje će ostati iza graničnog prijelaza, biti omogućen pristup istima.
”Granični prijelaz će prekinuti stari austrougarski put koji se spuštao u uvalu. Oni će napraviti novu cestu koja će se s donje strane spojiti na postojeći put kako bi mještani mogli doći do svojih parcela. Slična varijanta će se vjerojatno biti primijenjena i s gornje strane”, rekao je zamjenik Radonić.