Načelnik Božo Lasić otvorio desete Mirise Božića u Konavlima

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić otvorio je desete po redu Mirise Božića u Konavlima.

U prepunom Zavičajnom muzeju Konavala u Čilipima program je započeo unošenjem i pristavljanjem badnjaka, te zajedničkim kićenjem stabla lovorike, kao što je to bio običaj u Konavlima prije više od stotinu i pedeset godina.
Potporu manifestaciji dali su i župan Nikola Dobroslavić te državni tajnik Franko Matušić.
Predsjednik udruge Agroturizam Konavle Ivica Vodopić povukao je paralelu između Konavala prije deset godina, kada je udruga započela projekt razvoja ruralnog turizma, te današnje agroturističke ponude Konavala, te zaključio kako su Konavljani uspjeli.
Mirisi Božića nastavljaju se u utorak programom Mladi Konavljani istražuju, koji će se održati na Grudi u Etno zbirci Bokarica, gdje će se u 17:00 sati održati prezentacija istraživanja „Zrakoplovi – zaboravljena povijest Konavala“, te potom u kući Matice hrvatske Konavle, u 19:00 sati gdje će se održati prezentacija istraživanja „Međe koje nas povezuju – konavoska suhozidna baština“.
U programu su nastupili klapa Subrenum i mladi tamburaški sastav KUD-a Čilipi.