Načelnik Lasić primio državnog tajnika Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić, zajedno s predsjednikom Općinskog vijeća Ivom Simovićem – Crnim, primio je danas u prostorijama Općine Konavle državnog tajnika Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske Zvonka Milasa.
U ugodnom razgovoru načelnik Lasić i državni tajnik Milas raspravljali su o brojnim Konavljanima u inozemstvu, posebno SAD-u, kao i Hrvatima u susjednoj BiH, posebno Ravnom koji je Općina prijatelj Općina Konavle. Upravo je suradnju i prijateljske odnose ove dvije općine državni tajnik uzeo kao primjer dobre suradnje.
Načelnik Lasić je ujedno iskoristio priliku kako bi državnom tajniku spomenuo kako su Konavljani, ali i ostali Hrvati iz dijaspore, pružali pomoć Konavljanima u ratu, kao i u poslijeratnoj obnovi.