Načelnik Lasić i predsjednik Općinskog vijeća Simović primili članove Zbora ratnih izvjestitelja HRT-a

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić i predsjednik Općinskog vijeća Ivo Simović primili su u subotu u Vili Banac članove Zbora ratnih izvjestitelja HRT-a koji su tijekom dana obišli i Čilipe, ali i Prevlaku.

Načelnik Lasić ovom prilikom istaknuo je kako se u Hrvatskoj i Konavlima vodio dvostruki rat – onaj puškom i onaj informacijama.
”Mi smo pobijedili u ratu i velikom zaslugom ratnih izvjestitelja koji su na neprijetelja išli bez puške, naoružani kamerom ili olovkom kako bi izvijestili istinu. Za to je bila potrebna velika hrabrost i hvala vam na tome”, rekao je među ostalim načelnik Lasić.
Predsjednik zbora Marinko Ćavar zahvalio se predstavnicima Općine te načelniku uručio prigodan poklon.
Članovi Zbora obišli su i crkvu svetog Nikole u Čilipima gdje se nalaze kipovi svete obitelji koje su agresorske snage oskvrnule za vrijeme svog rušilačkog pohoda po Konavlima u 90-im godinama.