Načelnik Lasić i zamjenik Radonić položili vijence u more u sjećanje na 26. godina od tragedije potonuća ”Aurore”

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić sa zamjenikom Ivo Radonićem položio je u nedjelju u Gružu vijenac u more u spomen na jednu od najvećih katastrofa u modernoj povijesti Dubrovnika – sudar broda Aurora i trajekta Ilirija, koji su zbog straha od agresorske vatre u punoj brzini uplovljavali u luku.

Tragedija se dogodila se na današnji dan prije 26 godina, točno u 16.43 sata.
Manja Aurora, tada u vlasništvu Atlasa, u trenu je potonula, a poginulo je i deset putnika, od kojih troje djece. Plovila je na ruti između grada i tada još uvijek okupiranog Cavtata.
Poginuli su Lucija Mandun, Mato Letunić, Luce Letunić, Senka Kralj, Romano Kralj (8), Andrea Banović (3), Nikolina Banović (5), Jele Bogišić, Šima Grbešić i Nikola Bulum. Do današnjeg dana nitko nije odgovarao za njihovu smrt.

FOTO: Dubrovniknet.hr