Načelnik Lasić sa suradnicima na obilježavanju 101. godišnjice Otrantske bitke

Načelnik Općine Konavle Božo Lasić sa zamjenikom Ivom Radonićem i pročelnikom Mario Curićem sudjelovao je danas na Prevlaci u ceremoniji obilježavanja 101. godišnjice tzv. Otrantske bitke, najveće pomorske bitke u prvom svjetskom ratu. U svečanosti su sudjelovali i predstavnici Udruge mađarske mornarice, povijesna postrojba iz Budimpešte i predstavnici Rotary club iz Gyora te predsjednik DPDS-a Niko Kapetanić. Položeni su vijenci na spomen ploču, a bilo je govora i o skorom početku obnove tvrđave i budućoj suradnji.

“Ova tvrđava će odražavati zajedništvo svih naroda koji su činili Austrougarsku i šire. Mi ćemo tu imati Muzej austrougarske mornarice, a ta država je bila kao EU u malom. Želim naglasiti i kako je s tog mjesta krenula agresija na Hrvatsku i Konavle. Prevlaka će u budućnosti biti simbol mira, a ne rata”, rekao je načelnik Lasić.