Na inicijativu načelnika Lasića postignut dogovor oko miniranja na gradilištu Zračne luke Dubrovnik

Nakon jučerašnjeg prosvjeda mještana Močića zbog miniranja na gradilištu Zračne luke Dubrovnik, načelnik Božo Lasić sa suradnicima jutros je u prostorijama Općine održao sastanak kojem su nazočili direktor Zračne luke Dubrovnik Frano Luetić i njegov pomoćnik Tomislav Macan, predstavnici mještana Močića, predstavnici izvođača građevinskih radova te predstavnici tvrtke koja izvodi minerske radove.
”Sastanak je protekao u jednom duhu razumijevanja, a među ostalim dogovoreno je kako će se na tjednoj razini sastajati jedno tijelo odnosno Koordinacija koja će obuhvaćati sve strane. Mještani Močića su se Općini obratili s dopisom u kojem su iznijeli nekoliko zahtjeva, a tijekom sastanka nastavno na zahtjeve doneseno je nekoliko važnih zaključaka. Miniranje koje planirano jučer izvest će se danas, ali prije toga bit će napravljen izvid okolnih objekata da bi se utvrdilo njihovo stanje. U budućnosti na tom dijelu neće biti miniranja, a sva daljnja miniranja će se obavljati s manjim punjenjima kako bi intenzitet eksplozija bio slabiji. Također, zaključeno je da će se poštivati komunalni red kako miniranja ne bi krenula od 7 već od 9 sati ujutro. Zahvaljujem se svima što su se odazvali na današnji sastanak koji je dokazao kako je ključ svega dobra komunikacija i ljudski dogovor”, rekao je načelnik Lasić.

>>>Načelnik Lasić o prosvjedu u Močićima: Problem postoji, mora se postići ljudski dogovor