Predstavnici Općine Konavle sastali se s predstavnicima Hrvatskih cesta: Brza cesta neće prelaziti preko obiteljskih kuća i vinograda

Nakon jučerašnjeg sastanka Župana s predstavnicima jedinica lokalne samouprave, Hrvatskih cesta i projektanta IGH na temu brze ceste Dubrovnik – Zračna luka, član uprave Hrvatskih cesta Nikša Konjevod sa suradnicima i predstavncima IGH obišli su danas područje planirane trase zajedno se pročelnicom Upravnog odjela za prostorno uređenje i zaštitu okoliša Željkom Sršen te pročelnikom Upravnog odjela za komunalni sustav i gospodarenje nekretninama Miljenkom Mikulićem.
Tom prilikom još jednom je istaknut čvrst stav Općine Konavle da je potrebno izbjeći bilo kakvo rušenje obiteljskih kuća i objekata. Izraženo je zadovoljstvo i podrška samom projektu brze ceste, a predstavnici Hrvatskih cesta i projektanta pokazali su svoju otvorenost za prijedloge općine, te izrazili nadu da će se uskoro izraditi konačan prijedlog trase brze ceste, a u dogledno vrijeme započeti realizacija iste.

FOTO: Ilustracija