Općina Konavle i ove godine dobila najvišu ocjenu za transparentnost; Lasić: To je standard od kojeg ne odustajemo

Općina Konavle i ove godine dobila je najviše ocjene za transparentnost prema istraživanju Instituta za javne financije.
Otvorenost je mjerena brojem objavljenih proračunskih dokumenata na službenim internetskim stranicama lokalnih jedinica, a to su u ovom ciklusu godišnje izvršenje proračuna za 2016., polugodišnje izvršenje proračuna za 2017., prijedlog proračuna za 2018., izglasani proračun za 2018. te proračunski vodič za građane za 2018. Svaka kategorija se boduje ocjenama od 0 do 5, a Općina Konavle je ostvarila maksimalan broj bodova, te je dobila i službeno priznanje za transparentnost općinskog proračuna kao i za preglednost svoje web-stranice.
”Ovo za nas nije novost jer dugi niz godina radimo transparentno. No to ne znači da nas ovakvo priznanje ne veseli jer je to standard od kojeg ne odustajemo i zahvaljujem se svim vrijednim zaposlenicima Općine koji su ga pomogli stvoriti”, rekao je načelnik Općine Konavle Božo Lasić.