Noćas dezinsekcija, upozorenje za pčelare i osobe sa osjetljivim dišnim putevima

Adulticidna dezinsekcija je suzbijanje letećih oblika insekata na otvorenom prostoru, a koristi se postupkom hladnog zamagljivanja iz vozila. Zamaglivanje će se provoditi na području općine Konavle 10.srpnja 2018. tijekom noći i ranog jutra kada je aktivnost insekata pojačana.

Dezinsekcija će se provesti na javnim površinama i uz prometnice treritat će se zelenilo, grmlje i travnate površine gdje komarci borave, prolaskom vozila kroz ulice, tretiranje površina i vegetacije između ulica, javnih zelenih površina- parkova.

Mjere opreza:
Osobe sa osjetljivim dišnim putevima (npr. asmatičari) mole se da ostanu u zatvorenom, zatvore prozore. Pčelari se mole da drže svoje pčele zatvorene tijekom zamagljivanja. U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta, kiše ili jačeg vjetra, adulticidni tretman se odgađa, o čemu ćemo dodatno obavjestiti.