Općini Konavle za informiranje građana o održivom gospodarenju otpadom dodijeljena bespovratna sredstva u iznosu od 435 tisuća kuna

Općini Konavle su za projektni prijedlog “Program izobrazno-informativnih aktivnosti o održivom gospodarenju otpadom općina Konavle, Župa dubrovačka i Dubrovačko primorje”, iz operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014.-2020., dodijeljena bespovratna sredstva u iznosu od 435.162,58 kuna.
Predviđene aktivnosti obuhvaćaju izradu letaka, brošura, plakata, zatim specijalizirane internetske stranice, specijalizirane radijske reklame i emisije, televizijske reklame, organiziranje javnih tribina, obilježavanje značajnih datuma te promotivne materijale namijenjene turistima.
U sektoru raspolaganja otpadom Općina Konavle već je pripremila dodatne natječaje za nabavku neophodne opreme za provedbu projekta održivog gospodarenja otpadom, a u završnoj fazi je i priprema aplikacije za reciklažno dvorište.